AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET
Kalendarz imprez-rozwiń

dsc 4720Muzyka Karpat zabrzmiała podczas kolejnego koncertu z cyklu „Muzyczny Bunkier”. Tym razem w ostatni piątek lutego w Jasielskim Domu Kultury wystąpił Duet Gajda. FOTORELACJA

Podróż artystów w różne rejony Karpat rozpoczął utwór łemkowski „Czom ty ne pryjszoł”. Nie zabrakło również muzyki wielu narodowości, jakie dawniej zamieszkiwały tereny bieszczadzkich gór, przybyli mogli usłyszeć również melodie: bojkowskie, żydowskie, słowackie, czy góralskie. Muzycy przedstawili wszystkie kompozycje we własnych aranżacjach. Utwory spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem słuchaczy. Intymny charakter wydarzenia sprawił, że publiczność chętnie wchodziła w interakcje z artystami.

Duet Gajda, tworzy rodzeństwo Małgorzata i Sebastian Gajdowie, którzy już od najmłodszych lat razem grają. Małgorzata gra na skrzypcach i śpiewa, a Seweryn gra na akordeonie guzikowym. W 2013 roku muzyk został mistrzem świata w grze na akordeonie.  Muzycy mają na swoim koncie szereg nagród i wyróżnień. Wystąpili również w ostatniej edycji programu „Mam talent”. Koncertują w kraju i za granicą.

Nasi partnerzy

 http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

   

bunkier

 

 Jazz Brass 

Karta seniora

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
27
28
29
30
31

 

 

Dziedzictwo

   

Informacja o projekcie