AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET
Kalendarz imprez-rozwiń

Aleksandra achAleksandra Łach wygrała V Konkurs Recytatorsko - Teatralny „My sami”, zorganizowany 16 marca br. przez Rzeszowski Dom Kultury, filię Pobitno. Jaślanka okazała się bezkonkurencyjna w grupie recytatorów w wieku od 17 do 19 lat.

Konkurs został rozegrany w dwóch kategoriach artystycznych: recytacja i teatr jednego aktora oraz w dwóch kategoriach wiekowych: 13-16-latków i 17-19-latków. Ogółem wzięło w nim udział 15 recytatorów i 9 aktorów, których występy oceniła komisja w składzie: Jolanta Nord (aktorka Teatru Scena Propozycji, przewodnicząca), Dawid Osysko (redaktor Polskiego Radia Rzeszów), Bożena Kwasnowska-Krok (animatorka Rzeszowskiego Domu Kultury), przyznając łącznie 7 nagród i 3 wyróżnienia.

W kategorii recytatorów 17-19-letnich wygrała reprezentująca Jasielski Dom Kultury Aleksandra Łach, przed Darią Głąb z Rzeszowa. Trzeciej nagrody jurorzy nie przyznali.

Aleksandra Łach, uczennica II klasy Katolickiego LO w Krośnie, od 4 lat szlifuje swój talent recytatorski pod kierunkiem Heleny Gołębiowskiej, wicedyrektor JDK. Od tego czasu uczestniczyła w kilkunastu konkursach. - Uważam, że warto brać udział w każdym konkursie recytatorskim, ponieważ to nas rozwija i uwrażliwia - stwierdziła. W Rzeszowie zaprezentowała dwa wybrane przez siebie wiersze: „Z listu” Ewy Lipskiej i „Ciotki” Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, zdobywając uznanie jury i I nagrodę. Był to jej drugi znaczący sukces, po zdobyciu - w ubiegłym roku - pierwszego miejsca na Ogólnopolskim Festiwalu Słowa w Lubaczowie w Turnieju Jednego Poety poświęconym twórczości Mirki Szychowiak.

Nasi partnerzy

 http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

   

bunkier

 

 Jazz Brass 

Karta seniora

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
27
28
29
30
31

 

 

Dziedzictwo

   

Informacja o projekcie