AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET
Kalendarz imprez-rozwiń

img 10134Blisko 50 osób wzięło udział w otwartym konkursie poezji i pieśni patriotycznej „Niepodległa, Niepokorna”, zorganizowanym 12 kwietnia br. przez Jasielski Dom Kultury, w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. FOTORELACJA

Występująca w dwóch kategoriach wiekowych (11 - 15 lat i 16 - 18 lat) oraz dwóch kategoriach artystycznych (recytacja i śpiew) młodzież zaprezentowała wiersze, fragmenty prozy, pieśni i piosenki o wydźwięku patriotycznym powstałe w okresie od odzyskania niepodległości w roku 1918 do dziś. Każdy z solistów, duetów i recytatorów przedstawił jeden utwór. Dobór repertuaru, autentyczność prezentacji, dykcję i interpretację, wrażliwość artystyczną, muzykalność, aranżację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny oceniło trzyosobowe jury: Janina Bieleń (polonistka), Wojtek Nowicki i Mateusz Gałuszka (muzycy), przyznając łącznie 14 nagród i 9 wyróżnień. Konkurs, w imieniu jurorów podsumowała Janina Bieleń. - Widać było, że włożyliście w przygotowanie się dużo serca i przygotowaliście się dobrze - mówiła do młodych artystów przed ogłoszeniem wyników. - Gratulujemy wszystkim, dziękujemy bardzo za wzruszenia, bo naprawdę słuchaliśmy was z przyjemnością.

Imprezę otworzył dyrektor JDK Janusz Szewczyk, a prowadziła wicedyrektor Helena Gołebiowska, która na zakończenie przypomniała, że wręczenie laurów odbędzie się podczas trzeciomajowego koncertu patriotycznego. W koncercie tym wystąpią wybrani uczestnicy konkursu.

 

***

 

NAGRODZENI

 

Recytacje, 11 - 15 lat: 1. ex aequo Marta Ulaszek, Wojciech Knapik (obydwoje Szkoła Podstawowa w Osobnicy), 2. Kamil Czarniecki (SP w Szebniach), 3. Joanna Harmata (Społeczne Gimnazjum w Opaciu); 16 - 18 lat: 1. Katarzyna Lechowska (JDK), 2. Aleksandra Cieślik (Zespół Szkół nr 4 w Jaśle).

Śpiew, 11 - 15 lat: 1. Sabina Kułak (SP nr 1 w Humniskach), 2. Weronika Dębska (SP nr 1 w Jaśle), 3. ex aequo Zuzanna Niebieszczańska (JDK), Karolina Polak (SP w Warzycach); 16 – 18 lat: 1. duet Julia Zielińska - Aleksandra Brągiel (JDK), 2. ex aequo Joanna Staniszewska (ZS nr 4 w Jaśle), Aleksandra Brągiel (JDK), 3. Magdalena Niezgoda (ZS nr 4 w Jaśle).

 

Wyróżnieni

recytacje: Wiktoria Gustek (Zespół Szkolno Przedszkolny w Brzyskach), Kinga Janas (Społeczne Gimnazjum w Opaciu), Sandra Wachowicz (SP w Opaciu), Joanna Brożyna (ZS nr 4 w Jaśle).

śpiew: Igor Gacek (SP w Warzycach), Marta Ulaszek (SP w Osobnicy), duet Wiktoria Barzyk - Alicja Mastej (Gimnazjum w Skołyszynie), Martyna Polak (SP w Szebniach), Paulina Raś (ZS nr 4 w Jaśle).

Nasi partnerzy

 http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

   

bunkier

 

 Jazz Brass 

Karta seniora

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
27
28
29
30
31

 

 

Dziedzictwo

   

Informacja o projekcie