AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET
Kalendarz imprez-rozwiń

img 6743Pierwszy maja od kilku lat stał się dniem otwierającym sezon wyjazdowy Klubu Kulturalno - Turystycznego Jasielskiego Domu Kultury. W tym roku na pierwszą wycieczkę poza Jasło klubowicze wybrali „Szlak kapliczek, krzyży i figur przydrożnych Gminy Tarnowiec”, który można przemierzać rowerem. FOTORELACJA

Wczesnym rankiem, we wtorek (1 maja), dwudziestoosobowa grupa rowerzystów zebrała się przed JDK, skąd wyruszyła w 50-kilometrową trasę, na której znalazły się: Dębowiec, Zarzecze, Łajsce, Łubienko, Łubno Opace, Łubno Szlacheckie, Glinik Polski, Umieszcz, Czeluśnica i Wolica. Celem wyprawy był „Szlak kapliczek, krzyży i figur przydrożnych Gminy Tarnowiec”, wyznaczony i oznakowany w ramach projektu dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Turyści, prowadzeni przez dwóch przewodników: Tadeusza Wójcika i Adama Golenia, obejrzeli charakterystyczne dla tych okolic obiekty małej architektury religijnej, od stuleci będące wyrazem wiary i pobożności mieszkańców, a upamiętniające historie rodzin, okolic, wydarzenia radosne, smutne, ludzkie nadzieje, niedole i prośby.

Piękna wiosenna aura sprzyjała rajdowaniu, dzięki czemu historyczno-kulturoznawcza wyprawa rowerzystów stała się również czasem wspaniałego wytchnienia i doskonałego relaksu na łonie natury. Zakończyło ją - tradycyjnie już - ognisko, które tym razem rozpalono za lasem w Łubienku.

 

 

fot. Elżbieta Ruszała /JDK, Adam Wiśniowski

Nasi partnerzy

 http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

   

bunkier

 

 Jazz Brass 

Karta seniora

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
27
28
29
30
31

 

 

Dziedzictwo

   

Informacja o projekcie