AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET
Kalendarz imprez-rozwiń

IMG 8300Do rezerwatu Prządki i zamku Kamieniec, leżących na skraju Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego, zaprowadziła sympatyków jednośladów piąta już w tym sezonie wyprawa rowerowa zorganizowana przez Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury. Wycieczka odbyła się 8 września br.

W sobotni słoneczny poranek grupa dwudziestu rowerzystów pod przewodnictwem Tadeusza Wójcika i Adama Golenia wyruszyła w przeszło 70-kilometrowa trasę wiodącą z Jasła przez Wolicę, Roztoki, Sądkową, Dobrucową, Brzezówkę, Jedlicze, Potok, i Odrzykoń do Czarnorzek.

Pogoda w tym dniu była wręcz wymarzona dla rowerzystów. W słońcu, a jednocześnie rześkim powietrzu przemierzali szlak biegnący przez pola, łąki i lasy, które nabrały już jesiennych barw. W Odrzykoniu przed ich oczami pojawiło się pasmo Królewskiej Góry i miniaturowe zarysy zamku Kamieniec. Po pokonaniu znacznego wzniesienia rowerzyści stanęli na skraju znanego z podań, legend i opisów rezerwatu Prządki, leżącego na pograniczu Czarnorzek i Korczyny. Wysokie, oryginalnie wyrzeźbione przez naturę formy skalne, wysokości około 20 metrów zrobiły wrażenie na zwiedzających. Kolejną czekającą na nich atrakcją były ruiny zamku Kamieniec, znanego z burzliwej przeszłości historycznej, a rozsławionego komedią Fredry „Zemsta”.

Zanim turyści ruszyli w drogę powrotną, zatrzymali się jeszcze na krótki relaks na dziedzińcu nowo powstałej kawiarenki „Trawierza”. Jej właściciel Witold Nowak z wielką gościnnością przywitał przybyszów, dla których zorganizował ognisko z pieczeniem kiełbasek. Z dziedzińca lokalu, delektując się wyborną kawą, wszyscy podziwiali skąpane w słońcu ruiny zamku.

powitanie roksany

Powitanie Roksany Węgiel w Jaśle 
po powrocie z Eurowizji

Nasi partnerzy

 http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

   

bunkier

 

 Jazz Brass 

Karta seniora

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
11
12
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27

 

 

Dziedzictwo

   

Informacja o projekcie