AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET

Kalendarz imprez kulturalnych w Jasielskim Domu Kultury na miesiąc:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
5
7
8
9
11
12
13
15
16
18
Data : Pt, 18 Paź 2019
19
Data : So, 19 Paź 2019
21
23
24
28
29
30
31
Kalendarz imprez-rozwiń

Festiwal Nauki 2018 2Jasielski Dom Kultury i Miasto Jasło zapraszają do udziału w VI edycji Festiwalu Nauki, który odbędzie się 5 – 6 października br. w JDK. Odwiedzający w tym czasie naszą placówkę będą mieli okazję uczestniczyć w ciekawych eksperymentach i pokazach.

W tym roku do udziału w Festiwalu organizatorzy zaprosili: Estradę Tyską, Mielecki Portal Lotniczy EPML Spotters, ExploraPark - Park Nauki i Techniki w Wałbrzychu, PWSZ Krosno, 3D Universal z Jasła oraz Liceum Ogólnokształcące im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle. Nowością VI edycji Festiwalu Nauki będzie pokaz współczesnej kryminalistyki prezentowany przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą oraz instalacje edukacyjne przygotowane przez Ogród Doświadczeń im. S. Lema (oddział II Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie).

W pierwszym dniuFestiwaluwarsztaty, pokazy, prelekcje adresowane będą głównie do dzieci i młodzieży (grupy zorganizowane). W godzinach popołudniowych zapraszamy  wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w Festiwalu.

Naszych gości powitają Roboty Transformers z Estrady Tyskiej, która przygotowałarównież pokazy i warsztaty z muzyką i światłem (tzw. Cewka Tesli), warsztaty rzeźbienia w lodzie, pokaz „Tancerze światła”.

Ponadto, w dużym holu JDK, stanowiska będą miały: Mielecki Portal Lotniczy EPML Spotters, 3D Universal z Jasła orazPWSZ Krosno,natomiast w sali multimedialnej gościć będziemy Park Nauki i Techniki ExploraParkz Wałbrzycha. Z kolei na tarasie JDK będzie można obserwować słońce przy użyciu teleskopu Coronado oraz uczestniczyć w pokazach kuchni molekularnej.W Parku Miejskim do wspólnych eksperymentów i zabawy zaprosi Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema z Krakowa.

W sobotę, 6 października, w sali widowiskowej odbywać się będą projekcje filmu„Układ Słoneczny” w 3D. Opowieść zacznie się od misji Voyagera, przez sondy kosmiczne i lądowniki, które w imieniu ludzkości eksplorowały wiele zakątków naszego najbliższego otoczenia. W holu JDK odbędą sięotwarte warsztaty pod hasłem „Młody naukowiec”, jak również  stanowiska: Mielecki Portal Lotniczy EPML Spotters, 3D Universal z Jasła oraz PWSZ Krosno. W sali multimedialnej czekać będą eksponaty i interaktywne pomoce dydaktyczne ExploraParku oraz stanowisko astronomiczne z I LO w Jaśle.

Festiwal Nauki potrwa dwa dni: w piątek ,5 października, w godzinach od 10.00 do 17.00; w sobotę, 6 października od godz. 10.00 do 15.00. – wstęp wolny.

Wirtualny spacer po JDK

 

 

youtube

 

 

prpjekt min

 Zbiory artystyczne z przełomu wieków

 

Nasi partnerzy

 http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

   

bunkier

 

 Jazz Brass

Karta seniora

 

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
9
10
15
16
23
24
30

 

 

PROJEKT 2019 

   

 

 

Informacja o projekcie