AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET

Kalendarz imprez kulturalnych w Jasielskim Domu Kultury na miesiąc:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
23
24
25
26
27
28
Kalendarz imprez-rozwiń

img 5473Interesujące doświadczenia z różnych dziedzin nauki, popularno-naukowe prelekcje, pokazy najnowszych osiągnięć techniki, fotobudka, rzeźbienie w lodzie, obserwacje astronomiczne, to niektóre z atrakcji VI Festiwalu Nauki, zorganizowanego w piątek i sobotę (5 i 6 października br.) w Jasielskim Domu Kultury i sąsiadującym z mim Parku Miejskim.

Festiwal przyciągnął tłumy zwiedzających. W pierwszym dniu przed południem festiwalowe stoiska odwiedzały zorganizowane grupy szkolne i przedszkolne, a popołudniu i w sobotę - indywidualne osoby zainteresowane naukami ścisłymi i techniką, najczęściej rodzice lub dziadkowie z dziećmi oraz nastolatkowie.

Imprezę otworzył burmistrz Jasła Ryszard Pabian, który, zaznaczył, że Festiwal Nauki jest jednym z elementów realizowanego już od kilku lat programu Jasło - Miasto Wiedzy. - To przedsięwzięcie, które Miasto Jasło wraz z Jasielskim Domem Kultury już po raz kolejny organizuje, abyście mogli zobaczyć to, czego na co dzień nie macie - mówił burmistrz do dzieci, zachęcając je do obejrzenia festiwalowych atrakcji razem z kolegami oraz przyjścia także po południu i w kolejny dzień z rodzicami, siostrami i braćmi.

W piątek furorę robiły Roboty Transformers z Estrady Tyskiej oraz pokazy i warsztaty z muzyką i światłem (tzw. Cewka Tesli), w sobotę - projekcje 3D połączone z prelekcją na temat układu słonecznego oraz kuchnia molekularna. Przez cały czas festiwalu nie malała kolejka do fotobudki, oraz do gier i układanek logicznych, którymi można było pobawić się w sali multimedialnej. Nie brakowało też chętnych do posterowania małymi robotami w holu JDK, ani do przechadzki w wielkiej żółtej kuli, atrakcji Ogrodu Doświadczeń koło glorietki w parku.

Organizatorami festiwalu byli Jasielski Dom Kultury i Miasto Jasło, którzy do udziału w festiwalu zaprosili: Estradę Tyską, Mielecki Portal Lotniczy EPML Spotters, ExploraPark - Park Nauki i Techniki w Wałbrzychu, PWSZ Krosno, 3D Universal z Jasła oraz Liceum Ogólnokształcące im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle oraz Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema oddział II Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Słodycze do częstowania małych gości festiwalu zapewnił Zakład Cukierniczy „Astra”.

Festiwal był również dodatkową atrakcją dla najmłodszych jasielskich studentów - słuchaczy Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego, który w sobotę w JDK zainaugurował kolejny rok akademicki.

youtube 

 

walencik

Wernisaż prac Sławomira Walencika

Nasi partnerzy

 http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

   

bunkier

 

 Jazz Brass

Karta seniora

 

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
25
26
27
30

 

 

Dziedzictwo

   

Informacja o projekcie