AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET
Kalendarz imprez-rozwiń

dsc 5369Włodarze miasta, przedstawiciele placówek kulturalnych, a przede wszystkim mieszkańcy Jasła powitali na płycie rynku w środowe południe, 28 listopada br. Roksanę Węgiel, zwyciężczynię Eurowizji Junior oraz pierwszej polskiej edycji The Voice Kids. FOTORELACJA VIDEO

- To ogromny sukces, którego serdecznie jej gratulujemy. Mamy nadzieję, że to pierwszy krok w jej karierze i wszystko przed nią. Lecz nie byłoby tych sukcesów, gdyby nie jej rodzice, którzy cały czas ja wspierają. To także ogromna zasługa pani Ewy Grzebień, jej instruktorki śpiewu, która doprowadziła jej umiejętności wokalne do takiego poziomu, że jest w stanie wygrać z całą Europą – mówił Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Młoda wokalistka otrzymała drobne prezenty od włodarzy miasta, a także błękitny rower, na którym będzie mogła odbywać wycieczki przyrodnicze. Roksana stała się również właścicielką nowej miejskiej maskotki. Antosia.

- Chciałam wam serdecznie podziękować, za to, że tutaj jesteście pomimo tego zimna i paskudnej pogody. Dziękuję z całego serca za każdy oddany na mnie głos, za wsparcie, które mi okazujecie. Naprawdę, to jest niesamowite. Nie umiem nawet wyrazić słowami, jak bardzo jestem wam wdzięczna. Nie spodziewałam się, że tylu was tu będzie – zwróciła się do przybyłych Roksana Węgiel.

Roksanę powitała również dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 - Anna Kamińska – Grzesiak.

- Roksanko, jest nam bardzo miło, że możemy Cię tu powitać, cieszymy się twoim szczęściem. Cała szkoła czeka na ciebie wraz z kuferkiem słodyczy i myślę, że już jutro będziesz na lekcjach i popołudniowej dyskotece. Chcę ci przekazać uściski od wszystkich koleżanek i kolegów, są bardzo szczęśliwi, że wygrałaś. Życzymy ci kochanie wszystkiego dobrego – mówiła dyrektor placówki.

Przemysław Czarnecki prezes Podkarpackiego Związku Judo oraz Celina Nocula, prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Akademii Sportów Walki Judo Jasło wręczyli zwyciężczyni Eurowizji Junior pamiątkową statuetkę.

- Droga Roksanko, jeszcze niedawno rywalizowałaś na matach, trenując judo i reprezentowałaś nasz klub i Jasło, biorąc udział w najważniejszych imprezach sportowych zarówno w kraju, jak i poza granicami. Dzisiaj walczysz na scenie. Robisz to perfekcyjnie i jesteś w tym naprawdę dobra. My jako judocy i twoi przyjaciele ogromnie ci gratulujemy, cieszymy się twoim szczęściem, trzymamy mocno kciuki i wierzymy, że będziesz wielką wokalistką. Niech tak się stanie – powiedział Przemysław Czarnecki.

Po powitaniu na jasielskim rynku młoda wokalistka udała się do Jasielskiego Domu Kultury, gdzie odbyła się konferencja prasowa. W jej trakcie przypomniano pierwsze kroki, które stawiała jako podopieczna Ewy Grzebień, instruktora śpiewu Jasielskiego Domu Kultury oraz ujawniono jak wyglądała Eurowizja od kuchni.

- Dla mnie to jest wciąż ogromy szok! Jest to ogromny zaszczyt, zwłaszcza, że Polska jeszcze nigdy w historii nie wygrała muzycznej Eurowizji. Po prostu do mnie to jeszcze nie dotarło. Po tej wygranej pojawiły się kolejne propozycje – wystąpię podczas Sylwestra z Dwójką oraz na festiwalu polskiej piosenki w Opolu. To było kolejne moje marzenie, które się spełniło – mówiła Roksana. Zdradziła również swoje plany związane z nagrywaniem płyty. Album powstaje przy współpracy z Juliuszem Kamilem, który niczego jej nie narzuca, ale razem wymyślają utwory, które już wkrótce ujrzą światło dzienne. Zapytana o talent muzyczny Roksany Ewa Grzebień, instruktor muzyki JDK podkreśliła, że już na pierwszym przesłuchaniu, było słychać, że to jest duży głos.

- Stopniowo na zajęciach okazywało się, że ten talent wokalny jest. Pierwsze konkursy były już w 2013 roku, a potem coraz to więcej, brała udział także w warsztatach wokalnych. Zawsze była bardzo pracowita, sumienna, przygotowana na zajęcia, co jak widać procentuje też i teraz – dodaje Ewa Grzebień.

Duże wsparcie młodej wokalistce dają jej rodzice.

- Staramy się zawsze wspierać Roksanę, pomagać i kibicować. Na Eurowizji padały takie słowa, że jedziemy się dobrze bawić. Lecz zabawy było bardzo mało, dużo pracy, dużo prób. Chcieliśmy aby wszystko było zapięte na ostatni guzik. Po wygranej wybuchła ogromna radość. Opanowała nas niesamowita euforia. Po prostu coś niesamowitego! – mówi Rafał Węgiel.

Miasto od początku wspiera rozwój talentu Roksany Węgiel.

- Od początku jej kariery jesteśmy z nią. Staraliśmy się pomóc, kiedy startowała w kolejnych konkursach zagranicznych. Oczywiście cały czas doceniamy jej pracę, a także rodziców i jej instruktora. Sam talent nie wystarczy, potrzeba jeszcze ogromnej pracy, zaangażowania i właściwego poprowadzenia. Dlatego ja cały czas podkreślam, że tak wspaniałej instruktorki życzyłbym każdemu talentowi i myślę, że tak naprawdę to wspólna praca, a my jako miasto mamy w tym swój malutki przyczynek, iż staraliśmy się pomagać w tych wszystkich wyjazdach. Wzmocnić jej siłę, wiarę w siebie i mam nadzieję, że to również skutkowało tym pierwszym miejscem – podkreśla Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Pierwsze kroki wokalne stawiał w JDK także Michał Szpak, poza tym Jasło może poszczycić takimi wokalistami jak: Ralph Kamiński, Aleksandra Tocka, Mateusz Mijal, Anna Karamon – Szafraniec – współzałożycielka zespołu Dziewczyny, Anna Gorajska – wokalistka i aktorka filmowa i teatralna czy Łukasz Kuzub.

youtube 

 

walencik

Wernisaż prac Sławomira Walencika

Nasi partnerzy

 http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

   

bunkier

 

 Jazz Brass

Karta seniora

 

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
28
31

 

 

Dziedzictwo

   

Informacja o projekcie