AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET
Kalendarz imprez-rozwiń

img 0526Dwiema jednoaktówkami baletowymi w wykonaniu artystów ze Lwowa zakończyły się - w sobotę, 1 grudnia br. - X Jesienne Spotkania z Teatrem w Jaśle. FOTORELACJA

Tancerze Lwowskiego Baletu zaprezentowali na scenie Jasielskiego Domu Kultury „Carmen” i „Szecherezadę”. - Tytuły tych baletów, to jednocześnie imiona ich bohaterek. (...) Pierwsi, paryscy widzowie „Carmen” byli trochę skonsternowani zarówno tematyką jak i przemieszaniem wątków komediowych z dramatycznymi. Jednak wygrała przepiękna muzyka Georga Bizeta. (...) Tematyka „Szecherezady” zaczerpnięta jest z „Baśni tysiąca i jednej nocy” - mówiła na wstępie wicedyrektor JDK Helena Gołębiowska, zapraszając publiczność do obejrzenia dwóch niezwykłych historii miłosnych, muzyką i tańcem malowanych.

Podczas tegorocznych spotkań teatralnych w JDK wielbiciele sztuk scenicznych mieli okazję obejrzeć 7 różnorodnych spektakli: „Alibi od zaraz”, „Kocham pana, panie Sułku”, „Wokół Szekspira”, „Mężczyzna idealny”, „Wariacje Tischnerowskie”, „Wyzwolenie” oraz dwie jednoaktówki baletowe: „Carmen” i „Szecherezadę”.

X Jesienne Spotkania z Teatrem w Jaśle zorganizował JDK, a partnerami wydarzenia byli: Miasto Jasło, PGNiG oraz LOTOS SA.

youtube 

 

walencik

Wernisaż prac Sławomira Walencika

Nasi partnerzy

 http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

   

bunkier

 

 Jazz Brass

Karta seniora

 

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
28
31

 

 

Dziedzictwo

   

Informacja o projekcie