AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET

Kalendarz imprez kulturalnych w Jasielskim Domu Kultury na miesiąc:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
15
19
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
31
Kalendarz imprez-rozwiń

img 2142Konkurs odbył się 18 grudnia br. w Jasielskim Domu Kultury. Jury w składzie:  dr hab. Bożena Stasiowska - Chrobak, wykładowca na wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, dyrygent; Marlena Szpak - śpiewaczka operowa teatru operowego im. Verdiego w Salerno; Józef Trojan - muzyk , kierownik artystyczny zespołu „Skalnik", miłośnik i znawca muzyki ludowej, po wysłuchaniu 27 solistów, 4 duetów i 7 zespołów postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia: FOTORELACJA

 

w kategorii solistów 11-14 lat

 

I nagroda - Gabriela Tomaka

II nagroda - Dawid Wojnarowicz

II nagroda - Karolina Polak

III nagroda  Hanna Solarczyk

Wyróżnienia:

Julia Roman, Weronika Dębska, Zuzanna Pasiowiec, Kaja Jacek

 

w kategorii solistów 15-18 lat

 

I nagrody  nie przyznano

II nagroda – Sabina Kułak

III nagroda - Oliwia Lewandowska

Wyróżnienia – Nikola Bobek, Adrian Bałucki

 

w kategorii duetów:

 

I nagroda - Duet „Sisters”

II nagroda - Hubert Grzebień , Kacper Sienkowski

III nagroda – Oliwier i Zuzanna Lichoń

Wyróżnienie: Duet Sara Stec i Kamila Zawada

 

w kategorii zespołów szkół podstawowych:

 

I nagroda - Zespół „Promyczki dobra”

II nagroda - Zespół Vatra

III nagroda – ZTL Rzeszowianka

 

w kategorii szkół średnich:

 

I i II nagrody  nie przyznano

III nagroda - Zespół” Singing Souls”

 

Jury zauważa niedosyt tradycyjnych aranżacji kolęd i pastorałek. Zachęca do szukania inspiracji w tradycji swojego regionu, sięgania do „literatury kolędowej” np. „Kolędy Podkarpacia” opracowanie Bartosza Gałązki.

Szczególną uwagę zwrócić także należy na aranżację podkładów, aby były one zgodne ze stylistyką wykonywanych utworów.

 

 

 

INFORMACJA

 

W koncercie laureatów, który odbędzie się 12 stycznia 2019 r. o godz. 16.00 w Sali widowiskowej  JDK, wystąpią następujący wykonawcy:

 

  1. Duet B. Gajda- A. Stec –„Hola hola …”
  2. Zespół “Plastusie” – „Żłóbek cie utuli”
  3. Elena Jakubiec – „A cóż z ta dzieciną”
  4. Karolina Sanek – „Wpuśćcie aniołkowie”
  5. Anna Betlej - „Sianko na stół”
  6. Patrycja Wachowska - „Gdy śliczna Panna”
  7. Julia Bora- „Oj maluśki, maluśki”
  8. Gabriela Tomaka –„Zaśnij dziecino”
  9. Dawid Wojnarowicz – „Paśli pasterze woły”
  10. Karolina Polak - „Nocnej chwili”
  11. Sabina Kułak –„ Zapal światło”
  12. Duet „Sisters” –„Pana powitajmy”
  13. Duet H. Grzebień - K. Sienkowski- „Dlaczego dzisiaj...”
  14. Duet O. i Z. Lichoń – „Północ już była”
  15. Zespól ‘Promyczki dobra”- „Hej ponad regle”
  16. Zespół „Vatra”- „Najświętsza Panienka’
  17. ZTL Rzeszowianka –„ Gore gwiazda”
  18. Zespół Singing souls - „Gwiazdo świeć kolędo leć”

 

Pozostali nagrodzeni i wyróżnieni wykonawcy proszeni są o przybycie na koncert po odbiór nagród i dyplomów.

Wykonawców śpiewających z towarzyszeniem podkładów prosimy o przesłanie podkładów na adres:  jdksekretariat@gmail.com do 5 stycznia 2019 r.

Prosimy również o potwierdzenie udziału w koncercie laureatów, zabranie ze sobą legitymacji lub dowodu tożsamości i przybycie na godz. 15.00 w dniu koncertu.

 

Organizatorzy

 

Nasi partnerzy

 http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

   

bunkier

 

 Jazz Brass

Karta seniora

 

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
16
17
18
24
25
31

 

 

Dziedzictwo

   

Informacja o projekcie