AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET

Kalendarz imprez kulturalnych w Jasielskim Domu Kultury na miesiąc:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
26
27
28
29
30
31
Kalendarz imprez-rozwiń

FuksJuż w najbliższy piątek,  8 lutego o godzinie 18:00 w Jasielskim Domu Kultury odbędzie się  premiera filmu dokumentalnego „Fuks”, opowiadającego o pracy ratowników rzeszowskiego STORAT-u. Na pokazie filmu w Jasielskim Domu Kultury będą obecni wyjątkowi goście, psy ratownicy.

 - Jest to film o wyjątkowych ludziach i ich psach, więc nie wyobrażaliśmy  sobie, żeby na premierze zabrakło i jednych i drugich. Oprócz tytułowego Fuksa będzie kilka innych psów.  Ile dokładnie, to już niespodzianka dla widzów – mówi Jakub Kowalczyk, współtwórca filmu.

 

Ratują zaginionych

 

Film dokumentalny „Fuks” opowiada o pracy ratowników Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT z Rzeszowa. Od 18 lat biorą udział w poszukiwaniach osób zaginionych, szczególnie narażonych na utratę życia: dzieci, osób starszych i chorych. Głównym bohaterem filmu jest jaślanin Jacek Dubiel i jego pies Fuks.

 

Wymagająca widownia

 

Film  zrealizowany przez krośnieńską firmę Trznadel Media zadebiutował podczas pokazu specjalnego dla ratowników rzeszowskiego STORATU.

 - Jesteśmy po pokazie dla najtrudniejszej widowni, bardzo wymagającej, która każdą nieścisłość wyłapie i nie szczędzi krytyki, czyli dla ratowników STORAT-u – mówi Kowalczyk. - Wiedząc, jak wymagająca to widownia, tym bardziej nas cieszy, że film został przez nich bardzo ciepło przyjęty, podobał się, spotkał się z pochlebnymi opiniami i z całą pewnością nie była to kokieteria – dodaje. 

 

 

Zapraszamy na film

 

Twórcy filmu zapraszają na bezpłatny premierowy pokaz filmu do Jasielskiego Domu Kultury. 

- Chcielibyśmy, aby nasza propozycja spędzenia piątkowego wieczoru przypadła do gustu mieszkańcom Jasła i okolic, którzy znajdą chwilę i odwiedzą JDK, aby poznać tę historię i spotkać się z ludźmi, którzy - i nie boję się, że zabrzmi to wzniośle -  są prawdziwymi bohaterami – mówi Jakub Kowalczyk.

Nasi partnerzy

 http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

   

bunkier

 

 Jazz Brass

Karta seniora

 

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
20
21
22
27
28
29

 

 

Dziedzictwo

   

Informacja o projekcie