AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET

Kalendarz imprez kulturalnych w Jasielskim Domu Kultury na miesiąc:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Kalendarz imprez-rozwiń

IXJST afiszJasielski Dom Kultury zaprasza na IX Jesienne Spotkania z Teatrem. W terminie od 11 października do 2 grudnia odbędzie się 7 spektakli, w których zobaczymy, m.in. Małgorzatę Foremniak, Pawła Deląga, Sambora Czarnotę, Piotra Fronczewskiego, Paulinę Holtz, Annę Powierzę, Piotra Ligienzę, Jacka Rozenka, Piotra Szwedesa, Izabelę Kunę, Jana i Błażeja Peszków oraz wielu innych znakomitych artystów. Poniżej szczegółowe informacje o spektaklach.

 

Bilety są dostępne w sprzedażyw sekretariacie JDK lub on Line.

Rezerwacja karnetów i biletów telefonicznie lub osobiście w sekretariacie JDK.

Zakup karnetów  tylko w sekretariacie JDK, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.30 do 15.30.  

 

UWAGA!!!  Rezerwacja wygasa pod dwóch tygodniach!!!

 

11 października, godz. 18.00 „BYĆ JAK ELIZABETH TAYLOR” – komediodramat

Scenariusz i reżyseria: Jakub Przebindowski.

Występują: Małgorzata Foremniak, Paweł Deląg, Martyna Kliszewska, Sambor Czarnota.

Fascynująca historia najsłynniejszej pary Hollywood budzącej podziw i fascynację, spektakl o Elizabeth Taylor i Richardzie Burtonie. Jest to próba analizy związku, w którym namiętność miesza się z zazdrością, a popularność i sława burzy relacje między bohaterami. Piękne kostiumy Tomasza Ossolińskiego oddają klimat epoki i charakter postaci. Cena biletu - 80 zł, ulgowy - 70 zł.

 

16 października, godz. 18.00 „EDUKACJA RITY” – komedia romantyczna

Autor: Willy Russell

Reżyseria: Andrzej Strzelecki

Występują: Piotr Fronczewski, Katarzyna Ucherska

Młoda niezamożna fryzjerka spotyka znanego profesora literatury, z którym prowadzi długie dyskusje i próbuje uświadomić sobie swoją wartość, wyjść poza rolę „kury domowej”.

Dodatkowym atutem spektaklu jest brawurowa gra Piotra Fronczewskiego i młodej, dynamicznej aktorki Katarzyny Ucherskiej.  Cena biletu - 90 zł, ulgowy - 80 zł.

 

17 października, godz. 18.00 „SPA, CZYLI SALON PONĘTNYCH ALTERNATYW” – farsa - Teatr Kamienica Warszawa

Scenariusz i reżyseria: Emilian Kamiński

Występują: Paulina Holtz, Joanna Opozda, Anna Powierza, Arkadiusz Janiczek, Piotr Ligenza, Jacek Rozenek, Piotr Skarga.

Zabawna sztuka teatralna z wartkimi dialogami i wyrazistymi charakterami postaci. Kompozycja spektaklu zasadza się na zabawnych nieporozumieniach, które mają  na celu zaskakiwanie widza.

Świetna gra aktorska, zakopiański klimat, zabawne dialogi to gwarancja dobrej rozrywki.Cena biletu - 80 zł, ulgowy - 70 zł.

 

4 listopada, godz. 18.00 „KŁAMSTWO” – komedia

Autor: Florian Zeller

Reżyseria: Wojciech Malajkat

Występują: Piotr Szwedes/Wojciech Malajkat, Izabela Kuna/Joanna Liszowska, Milena Suszyńska/ Magdalena Różczka, Mikołaj Roznerski/ Sambor Czarnota.

Zabawne, ale też przenikliwe studium kłamstwa. Intelektualna rozgrywka między dwiema parami uroczych, ale zakłamanych ludzi. Główne role grają w sztuce emocje, relacje dość skomplikowane, zdrada i …kłamstwo. Spektakl bawi, choć pod żartobliwą  powłoką kryje racjonalny, filozoficzny podtekst. Cena biletu - 80 zł, ulgowy - 70 zł.

 

13 listopada, godz. 18.00 WIECZÓR Z PESZKAMI

„POJEDYNEK – ZABAWA W DETEKTYWA” – thriller  

Na podstawie sztuki  Antony”ego Shaffera

Reżyseria: Błażej Peszek

Występują: Jan Peszek i Błażej Peszek

Przedstawienie intryguje, pobudza do myślenia, zapewnia dużą dawkę adrenaliny. Śmiech przeplata się z grozą, toczy się śmiertelny pojedynek na słowa i emocje. Znakomite aktorstwo, muzyka i scenografia tworzą niezwykłą aurę spektaklu.  

            „NIE STRÓJ ZDOBI NIEBOSZCZYKA” – czarna komedia

Autor:  Herbert Berger

Reżyseria: Błażej Peszek

Występują: Jan Peszek, Błażej Peszek, Katarzyna Krzanowska

Ona i On. I Pani Radczyni, która jest zamożna. I nieroztropnie umiera w nieodpowiednim momencie. A tak wygodnie żyło się koło niej i trochę jej kosztem. Bez Pani Radczyni świat się przewraca. Jest na to sposób. Zmartwychwstanie… Jak skończy się ta historia?  Jak pisze Maciej Stroiński (na portalu e-teatr.pl): „wierzcie mi, chcecie to obejrzeć!”. Cena biletu - 80 zł, ulgowy - 70 zł.

 

 

19 listopada, godz. 18.00 „REWIZOR”–  komedia - Teatr STU Kraków

Autor: Mikołaj Gogol

Reżyseria: Krzysztof Jasiński

Parafraza przekładowa: Tadeusz Nyczek.

Występują: Krzysztof Piątkowski, Marcin Zacharzewski, Dariusz Gnatowski/Krzysztof Pluskota, Beata Rybotycka/Iwona Konieczkowska, Martyna Krzysztofik, Marek Litewka, Andrzej Róg, Franciszek Muła, Włodzimierz Jasiński, Wiesław Smełka,  Józef Małocha.

Sztuka „Rewizor” to seria zabawnych absurdów i niedorzecznych sytuacji, opisanych niemal dwa wieki temu przez Mikołaja Gogola. Jej  premiera odbyła się w 1836 roku, do dziś grana jest przez teatry z całego świata i wciąż przyciąga tłumy widzów. Opisane przez rosyjskiego dramaturga  sytuacje i zachowania ani trochę nie straciły na aktualności, wciąż możemy je obserwować - i sami ich doświadczać. Śmiejemy się z gogolowskich bohaterów do rozpuku - choć doskonale wiemy, że w końcu to z samych siebie się śmiejemy. Cena biletu - 80 zł, ulgowy - 70 zł.

 

2 grudnia, godz. 18.00 „KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I SIEDMIU KRASNOLUDKÓW” – balet w 2 aktach

 

Królewna Śnieżka - Snow White ballet promo AVIP https://www.youtube.com/watch?v=t_v7LpABCts

Imperial Lviv Balet

Libretto: Igor Chramow

Widowisko baletowe z librettem opartym na podstawie baśni braci Grimm, kierujemy do wszystkich sympatyków baletu, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Wzruszająca historia, piękna scenografia, barwne kostiumy i świetni tancerze są niezaprzeczalnymi walorami tego baletowego widowiska. Cena biletu - 80 zł, ulgowy - 70 zł.

 

Cena karnetu: 500 zł

 

* bilety ulgowe obowiązują: posiadaczy Karty Dużej Rodziny, emerytów i rencistów oraz studentów (za okazaniem legitymacji)

 

 

 

JBC dla Dudusia

 

Aleksandra Tocka i Jass Brass Consort

"Wyrzeźbiłam Twoją twarz"

Nasi partnerzy

 http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

   

bunkier

 

 Jazz Brass 

Karta seniora

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
26
27

Informacja o projekcie