AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET
Kalendarz imprez-rozwiń

bunkier stroioJasielski Dom Kultury zaprasza na kolejny koncert z cyklu „Muzyczny bunkier”. Tym razem gościć będziemy krośnieński zespół  A Gdzie To Dawniej Stroiło, grający łemkowski folk rock. Koncert już w najbliższy piątek, 27 października o godz. 20.00. Cena biletu – 10 zł.

Za bazę tekstową posłużył tradycyjny repertuar łemkowski, ale aranżacje oscylują wokół jazzu, bluesa, swingu a nawet rocka progresywnego. Eklektyzm w muzyce tej grupy, nierozerwalnie związany jest z różnorodnym temperamentem każdego jej członka. W 2016 roku płyta "Chyża" nominowana była do nagrody Polskiego Przemysłu Fonograficznego "Fryderyk" w kategoriach Album Roku Muzyka Korzeni oraz Debiut Roku. W grudniu 2015 roku zespół otrzymał wyróżnienie i Nagrodę Miasta Lublina w trakcie XXV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Ludowej "Mikołajki Folkowe" w Lublinie. W maju 2016 zespół zajął II miejsce na Przeglądzie Zespołów Folkowych w Ulanowie, a w czerwcu otrzymał nagrodę specjalną od TV Obiektyw w konkursie Garaż 2016 w Sanoku.

Skład: Anna Romańczak- Polańska (vocal), Sabina Romańczak (vocal), Staszek Grela (gitara/guitar), Bartek Bykowski (bas), Jakub Chodyniecki (instrumenty perkusyjne/ percussion instruments), Przemek Polański (akordeon).

 

powitanie roksany

Powitanie Roksany Węgiel w Jaśle 
po powrocie z Eurowizji

Nasi partnerzy

 http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

   

bunkier

 

 Jazz Brass 

Karta seniora

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
11
12
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27

 

 

Dziedzictwo

   

Informacja o projekcie