AKTUALNOŚCI
KINO JDK
KUP BILET
Kalendarz imprez-rozwiń

img 088113 grudnia 2017 roku, 36 lat po wprowadzeniu w Polsce stanu wojennego, jaślanie podjęli szereg inicjatyw mających na celu zachowanie pamięci o wydarzeniach tamtych dni oraz ukazanie prawdziwego ich podłoża, przebiegu i skutków. FOTORELACJA

Na oficjalne upamiętnienie złożyły się mi.in.: otwarcie wystawy „Anna Walentynowicz - Legenda »Solidarności« w domu parafialnym jasielskiej kolegiaty (fara), koncert „Młodzież pamięta”, który odbył się w Jasielskim Domu Kultury, uroczysta msza św. w intencji ofiar stanu wojennego w kościele pw. św. Stanisława BM i złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą bł. ks. Jerzego Popiełuszkę.

Późnym popołudniem w JDK odbył się program patriotyczny, rozpoczynający się od filmu „Stan wojenny 13 grudnia 1981 Pamiętamy” przygotowanego przez IPN i „Solidarność” Małopolska. Następnie wystąpili: soliści, zespół wokalny oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta Państwowej Szkoły Muzycznej I st. i Prywatnej Szkoły Muzycznej II st. pod batutą Tadeusza Wróbla. Całość prowadziła nauczycielka Prywatnej Szkoły Muzycznej II stopnia w Jaśle. 

 

Grazyna Korpal

Wernisaż prac prof. Grażyny Korpal

Nasi partnerzy

 http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

   

bunkier

 

 Jazz Brass 

Karta seniora

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
24
25
31

 

 

Dziedzictwo

   

Informacja o projekcie