DKF
KINO JDK
KUP BILET
Kalendarz imprez-rozwiń

       
  
 
   
 
  
The Lighthouse pop
 
 
Stara latarnia morska położona gdzieś na krańcu końca rozpoznawalnego świata, a w środku kamień, pustka i duchy przeszłości, które widziały i słyszały już wszystko co ludzkie. Dwóch mężczyzn, którzy mają spędzić w tym miejscu kolejne cztery żmudne tygodnie, doglądając własnej poczytalności i światła wskazującego drogę tym, którzy poszukują go na wzburzonych wodach. Pierwszy z nich ma na imię Tom i jest mężczyzną hardym i nieustępliwym, byłym człowiekiem morza, który dorobił się bolesnej kontuzji nogi. Drugi, Ephraim, jest znacznie młodszy i - przynajmniej z początku - bardziej otwarty, jednak dręczy go jakaś tajemnica, która sprawiła, że wybrał odosobnienie w latarni morskiej zamiast pracy przy wycince drzew. Gdy izolacja od świata zewnętrznego daje o sobie znać, obaj mężczyźni, każdy z nich skrzywiony przez życie na dziesiątki różnych sposobów, zostają zmuszeni, by stawić czoła swym demonom, podczas gdy otaczający ich świat rzeczywisty zaczyna tonąć w morzu surrealistycznej frustracji. Tylko pomocnego światła nigdzie nie widać.
 
 
dkf joker
 
 
Joker – amerykański dramat psychologiczny na podstawie serii komiksów o postaci o tym samym imieniu wydawnictwa DC Comics. Za reżyserię odpowiadał Todd Phillips, który napisał scenariusz wspólnie ze Scottem Silverem. Tytułową rolę zagrał Joaquin Phoenix, a obok niego w rolach głównych wystąpili: Robert De NiroZazie Beetz i Frances ConroyW 1981 roku główny bohater, Arthur Fleck jest nieudolnym komikiem, który zaczyna siać zbrodnię i chaos w Gotham City, stając się przerażającą legendą znaną jako Joker. Film został oficjalnie zapowiedziany w lipcu 2018, zdjęcia do niego trwały od września do grudnia tego samego roku. Światowa premiera Jokera odbyła się 31 sierpnia 2019 podczas 76. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. W Polsce zadebiutował 4 października 2019.
 
 
Kraina snu
 

ilm przedstawia krainę górnego Sanu, rozpoczynającego swój bieg umownie w Siankach, stanowiącego linię granicy polsko – ukraińskiej i płynącego aż do zbiornika w Solinie. Twórcy skupili się na przestawieniu historii, fauny i flory takich miejsc jak Beniowa, Tarnawa czy też dalej – Krywe i Hulskie. Pokazać chcą niezwykłe piękno torfowisk, przekazać opowieści o opuszczonych wioskach, po których pozostały ruiny cerkwi lub zapomniane cmentarze. Film oddawać będzie naturę dzikich Bieszczad, gdzie w naturalnym środowisku spotkać można jelenie, żubry, wilki oraz niedźwiedzie, a przy ogniu, który łączy i jednoczy wszystkich wędrowców, posłuchać słów regionalnych pieśni i dźwięków gitary.

Premiera filmu planowana jest na grudzień 2019 roku, a muzykę do filmu tworzyć będzie Paweł Steczkowki. Film będzie można obejrzeć na pokazach, zorganizowanych w Krośnie, Sanoku i Jaśle oraz w TVP Rzeszów.

 

Wirtualny spacer po JDK

 

 

youtube

 

 

prpjekt min

 Zbiory artystyczne z przełomu wieków

 

Nasi partnerzy

 http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

   

bunkier

 

 Jazz Brass

Karta seniora

 

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

 

 

PROJEKT 2019 

   

 

 

Informacja o projekcie