O nas
KINO JDK
KUP BILET

Kalendarz imprez kulturalnych w Jasielskim Domu Kultury na miesiąc:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Kalendarz imprez-rozwiń

 

Jasielski Dom Kultury to wiodąca placówka kulturalna w mieście, której podstawowym celem jest wychowanie przez sztukę i zapewnienie atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu. Ambicją placówki jest stworzenie odpowiedniego miejsca i atmosfery, które sprzyjać będą realizowaniu twórczych marzeń, rozwojowi talentów i poznawaniu świata sztuki.  

 

JDK NOC

 

Nasza oferta adresowana jest zarówno do dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych. Skonstruowana jest stosownie do zainteresowań różnych grup wiekowych. Biorąc po uwagę potrzeby mieszkańców Jasła prowadzimy szereg działań m.in. z zakresu: 

 

Dużą popularnością cieszy się także funkcjonujące od września 2014 roku Kino JDK, które działa w systemie weekendowym oraz w poniedziałki. W swojej ofercie Jasielski Dom Kultury stawia głównie na nowości adresowane do odbiorcy w każdym wieku. Seanse filmowe w formacie 2D i 3D odbywają się dwa razy dziennie  przez trzy dni w tygodniu: soboty, niedziele oraz poniedziałki.  

Oprócz stałych zajęć artystycznych proponujemy udział w organizowanych przez nas spotkaniach i warsztatach muzycznych, plastycznych, teatralnych oraz tanecznych. Poprzez te działania uczymy naszych wychowanków kreatywności, asertywności, odpowiedzialności, samodzielności, sztuki pokonywania stresu i umiejętności współdziałania w grupie.  

Dzięki tym działaniom nasza młodzież odnosi spore sukcesy w skali kraju, znakomicie promując Jasielski Dom Kultury.

Prowadzimy bardzo rozbudowaną działalność na rzecz lokalnego środowiska, organizując spotkania, konkursy, przeglądy, wystawy, koncerty, recitale oraz spektakle teatralne dla dzieci i dorosłych.  

Dużym powodzeniem cieszą się proponowane przez nas spektakle operowe i operetkowe, z udziałem znanych artystów, zarówno scen polskich, jak i zagranicznych.  

Organizowane przez JDK cykliczne imprezy, m.in.: Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz, w ramach którego odbywają się Jasielskie Spotkania Muzyczne, Dni Jasła, Międzynarodowe Dni Wina, Jesienne Spotkania Teatralne czy Konkurs Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek” na stałe wpisały się w pejzaż kulturalny miasta.  

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i próbując zaspokoić ich różnorodne gusty i potrzeby kulturalne staramy się wciąż poszerzać naszą ofertę. Stąd w 2013 roku zrodził się pomysł na zorganizowanie JasMatów – Jasielskich Jazzowych Klimatów, któremu patronuje znakomity jaślanin Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz. Celem Festiwalu jest przybliżenie młodemu pokoleniu muzyki znakomitego kompozytora, instrumentalisty, jazzmana pochodzącego z Jasła. Do udziału w koncertach, które odbywają się na przełomie października i listopada  zapraszamy znanych artystów. Podczas ostatniej edycji gościliśmy m.in. w Jaśle Wojciecha Młynarskiego, Włodzimierza Nahornego, Krzysztofa Herdzina i Henryka Miśkiewicza. Ten ostatni zagrał wspólnie z jasielskim big bandem Jass Brass Consort, działającym przy JDK.  

Big band swój pierwszy koncert zagrał podczas Dni Jasła w 2013 roku. Jass Brass Consort to światowe standardy muzyki jazzowej i rozrywkowej, opierające się w dużej mierze na twórczości takich kompozytorów jak: Charles Frank Mangione, Henry Mancini, Edward Kennedy „Duke” Ellington, Nat King Cole, Chick Corea czy Stevie Wonder’a.

 

 

 

warsztaty taneczne2018

Zimowa Akademia Artystyczna 2018 - warsztaty taneczne

Nasi partnerzy

 http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

   

bunkier

 

 

Jazz Brass

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
21
22
27
28

Informacja o projekcie