O nas
KINO JDK
KUP BILET
Kalendarz imprez-rozwiń

Jasielski Dom Kultury to wiodąca placówka kulturalna w mieście, której podstawowym celem jest wychowanie przez sztukę i zapewnienie atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu. Ambicją placówki jest stworzenie odpowiedniego miejsca i atmosfery, które sprzyjać będą realizowaniu twórczych marzeń, rozwojowi talentów i poznawaniu świata sztuki.  

 

JDK fot. K.Pacwa

 fot. K.Pacwa/JDK

 

Nasza oferta adresowana jest zarówno do dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych. Skonstruowana jest stosownie do zainteresowań różnych grup wiekowych. Biorąc pod uwagę potrzeby mieszkańców Jasła prowadzimy szereg działań m.in. z zakresu: 

 

 

Dużą popularnością cieszy się równiez Kino JDK "Syrena", zlokalizowane przy ul. Sokoła 8, które stawia głównie na nowości adresowane do odbiorcy w każdym wieku. Seanse filmowe w formacie 2D i 3D odbywają się dwa lub trzy razy dziennie, zazwyczaj od piątku do poniedziałku. W przypadku seansów premierowych kino funkcjonuje dodatkowo w pozostałe dni tygodnia. 

 

Oprócz stałych zajęć artystycznych proponujemy udział w organizowanych przez nas spotkaniach i warsztatach muzycznych, plastycznych, teatralnych oraz tanecznych. Poprzez te działania uczymy naszych wychowanków kreatywności, asertywności, odpowiedzialności, samodzielności, sztuki pokonywania stresu i umiejętności współdziałania w grupie.  

 

Dzięki tym działaniom nasza młodzież odnosi spore sukcesy w skali kraju, znakomicie promując Jasielski Dom Kultury, m.in. Michał Szpak, Ralph Kaminski, Anna Szafraniec, Anna Gorajska, czy Roksana Węgiel, laureatka I edycji The Voice Kids.

 

Prowadzimy bardzo rozbudowaną działalność na rzecz lokalnego środowiska, organizując spotkania, konkursy, przeglądy, wystawy, koncerty, recitale oraz spektakle teatralne dla dzieci i dorosłych.  

 

Dużym powodzeniem cieszą się proponowane przez nas spektakle operowe i operetkowe, z udziałem znanych artystów, zarówno scen polskich, jak i zagranicznych.  

 

Organizowane przez JDK cykliczne imprezy, m.in.: Zimowa Akademia Artystyczna (organizowana w okresie ferii zimowych), Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz, Majowa Noc z JDK, Dni Jasła, Międzynarodowe Dni Wina, Wakacyjne Spotkania Artystyczne (w okresie wakacji), Jesienne Spotkania Teatralne, Andrzejkowe Spotkania Taneczne, Spotkanie przy Wigilijnym Stole, czy Konkurs Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek” na stałe wpisały się w pejzaż kulturalny miasta.  

 

Od 2013 roku, na przełomie października i grudnia organizowane są JasMaty – Jasielskie Jazzowe Klimaty, którym patronuje znakomity jaślanin Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz. Do tej pory w na scenie Jasielskiego Domu Kultury gościli, m.in.  Wojciech Młynarski, Włodzimierz Nahorny, Krzysztof Herdzin, Henryk Miśkiewicz, Woytek Mrozek, Piotr Nowak Band, New Bone, Dziewczyny, Artur Andrus, Dorota Miśkiewicz i wielu innych znakomitych artystów. 

 

W tym samym roku, ale kilka miesięcy wcześniej, w Jasielskim Domu Kultury powstał big band Jass Brass Consort, który swój pierwszy publiczny koncert zagrał podczas Dni Jasła w 2013 roku. Jass Brass Consort to światowe standardy muzyki jazzowej i rozrywkowej, opierające się w dużej mierze na twórczości takich kompozytorów jak: Charles Frank Mangione, Henry Mancini, Edward Kennedy „Duke” Ellington, Nat King Cole, Chick Corea czy Stevie Wonder’a.

 

We wrześniu 2017 roku oferta muzyczna JDK wzbogaciła się o Muzyczny Bunkier, czyli cykl koncertów, które odbywają się co dwa tygodnie w Sali Offowej  JDK. Ofreta skierowana jest do miłośników szeroko pojętej muzyki. Podczas tych spotkań można usłyszeć bardzo zróżnicowane stylistycznie utwory (od jazzu, przez folk, blues, rock aż po klasykę) w wykonaniu młodych, utalentowanych artystów. 

powitanie roksany

Powitanie Roksany Węgiel w Jaśle 
po powrocie z Eurowizji

Nasi partnerzy

 http://www.kulturavranov.sk/

 

 

http://www.dklm.sk/

   

bunkier

 

 Jazz Brass 

Karta seniora

 
 
 
 
 

Terminarz kina JDK "Syrena"

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
11
12
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27

 

 

Dziedzictwo

   

Informacja o projekcie